blog@mrc

blog@mrc - RSS feed


2016-11-22: Black Friday/Czarny Piątek (25.11.2016) w USA - okazje w sklepach - także polskich

Istnieje nowa wersja tego wpisu z dnia 2018-11-10: Black Friday/Czarny Piątek (23.11.2018) - okazje w sklepach w USA, a także w polskich

Uwaga dla robiących zakupy w amerykańskich sklepach internetowych (i pewnie nie tylko). Jeżeli macie coś do kupienia, sprawdźcie ceny w ostatni listopadowy weekend - od piątku 25 listopada 2016 do poniedziałku 28 listopada. To "Black Friday" - Czarny Piątek - okres wyprzedaży po Święcie Dziękczynienia, rozpoczynający czas zakupów bożonarodzeniowych. Ponieważ Święto Dziękczynienia jest świętem ruchomym (czwarty czwartek listopada), tym samym i data Czarnego Piątku się zmienia.

Pomimo powiązania Czarnego Piątku ze zdecydowanie amerykańskim świętem Dziękczynienia (Thanksgiving), również i u nas - zwłaszcza w sklepach RTV-AGD - pojawiają się w tym czasie promocje - warto popolować na okazje.

Z terminem Black Friday związany jest również Cyber Monday (28.11.2016), dzień rabatów i obniżek na zakupy internetowe.

W roku 2017 Czarny Piątek przypadnie 24 listopada.

Dzień został ochrzczony Czarnym Piątkiem przez policję i kierowców autobusów i taksówek ze względu na wzmożony ruch i gigantyczne korki w miastach w okresie wyprzedaży.

Wg innej teorii, w ten dzień sprzedawcy notują zyski, zapisywane w bilansach czarnym atramentem, w przeciwieństwie do strat z poprzednich okresów, zapisywanych tradycyjnie na czerwono.

Źródło: Wikipedia (EN) + własne doświadczenia :-)

Istnieje starsza wersja tego wpisu z dnia 2015-11-01: Black Friday/Czarny Piątek (27.11.2015) w USA - okazje w sklepach

do góry | na koniec | wyświetlenia: 1047


ŚLEDZIKNIJ


Komentarze

Dodaj komentarz
Autor:
Komentarz:


Najpopularniejsze wpisy:

Najpopularniejsze wpisy z wieloma wersjami:mrc | starsze newsy