blog@mrc

blog@mrc - RSS feed


2013-01-26: Polecam program do rozliczania podatku PIT za rok 2012

Istnieje nowa wersja tego wpisu z dnia 2014-03-23: Polecam program do rozliczania podatku PIT za rok 2013

Jak co roku, nadejszła ta wielkopomna chwiła, kiedy to trzeba przypomnieć sobie, ile się w zeszłym roku zarobiło i złożyć się na utrzymanie państwa, czyli po prostu złożyć zeznanie podatkowe (oraz uiścić kwotę niedopłaty lub - co przyjemniejsze - odebrać nadpłatę). Istnieje na rynku wiele programów, ale ja od lat pozostaję wierny programowi PITY Przedsiębiorstwa Informatycznego IPS, wypełniając zeznania zarówno dla siebie, jak i dla rodziny. Program umożliwia wypełnienie formularzy zeznań podatkowych: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 wraz z formularzami odliczeń, oczywiście sam dokonuje niezbędnych obliczeń i umożliwia wysłanie zeznań przez internet, z czego sam w ubiegłym roku skorzystałem (należy tylko mieć dostęp do zeznania za rok 2011 - weryfikacja odbywa się na podstawie kwoty tam wpisanej). Polecam strony internetowe http://pit.dobry.pl/ oraz http://www.pity.pl/

Program umożliwia również przekazanie 1% procenta podatku na rzecz dowolnej organizacji pożytku publicznego.

Jak każdy program, także i ten wciąż ewoluuje, dlatego też - niczego mu nie ujmując, lecz będąc nauczony doświadczeniem poprzednich lat - proponuję poczekać jeszcze chwilę, aż zostanie wydanych kilka poprawionych wersji. Proponuję sprawdzać historię aktualizacji.

Miłego PITolenia!

Przypominam, że do końca lutego powinniśmy otrzymać formularze PIT-11, PIT-11A, PIT-40, PIT-40A i PIT-8C od płatników. Termin złożenia zeznania w urzędzie skarbowym (lub przez internet) to ustawowo 30 kwietnia 2013 (w br. wtorek). Zobacz kalendarz podatnika na stronie Ministerstwa Finansów.

Opisywany program działa na komputerach z systemami rodziny Windows oraz wg deklaracji autora w środowisku Wine pod Linuksem. 

Istnieje starsza wersja tego wpisu z dnia 2012-01-01: Polecam program do rozliczania podatku PIT za rok 2011

do góry | na koniec | wyświetlenia: 1754


ŚLEDZIKNIJ


Komentarze

Dodaj komentarz
Autor:
Komentarz:


Najpopularniejsze wpisy:

Najpopularniejsze wpisy z wieloma wersjami:mrc | starsze newsy