blog@mrc

blog@mrc - RSS feed


2011-02-06: Polecam program do rozliczania podatku PIT za rok 2010

Istnieje nowa wersja tego wpisu z dnia 2012-01-01: Polecam program do rozliczania podatku PIT za rok 2011

Jak co roku, nadejszła ta wielkopomna chwiła, kiedy to trzeba przypomnieć sobie, ile się w zeszłym roku zarobiło i złożyć się na utrzymanie państwa, czyli po prostu złożyć zeznanie podatkowe. Istnieje na rynku wiele programów, ale ja od lat pozostaję wierny programowi PITY Przedsiębiorstwa Informatycznego IPS, wypełniając zeznania zarówno dla siebie, jak i dla rodziny. Program umożliwia wypełnienie formularzy zeznań podatkowych: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, także NIP-1, NIP-3, NIP-B, NIP-C, oczywiście sam dokonuje niezbędnych obliczeń i umożliwia wysłanie zeznań przez internet, z czego sam w ubiegłym roku skorzystałem (należy tylko mieć dostęp do zeznania za rok 2009 - weryfikacja odbywa się na podstawie kwoty tam wpisanej). Polecam strony internetowe http://pit.dobry.pl/ oraz http://www.pity.pl/

Jak każdy program, także i ten wciąż ewoluuje, dlatego też - niczego mu nie ujmując, lecz będąc nauczony doświadczeniem poprzednich lat - proponuję poczekać jeszcze chwilę, aż zostanie wydanych kilka poprawionych wersji. Miłego PITolenia!

Przypominam, że do końca lutego powinniśmy otrzymać formularze PIT-11, PIT-11A, PIT-40, PIT-40A i PIT-8C od płatników. Termin złożenia zeznania w urzędzie skarbowym (lub przez internet) to ustawowo 30 kwietnia, lecz - ponieważ w tym roku jest to sobota, a 1 maja to święto - "jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy" - zeznania należy składać do 2 maja 2011. Zobacz kalendarz podatnika  oraz broszury informacyjne na stronie Ministerstwa Finansów.

do góry | na koniec | wyświetlenia: 2068

ŚLEDZIKNIJ


Komentarze

Dodaj komentarz
Autor:
Komentarz:


Najpopularniejsze wpisy:

Najpopularniejsze wpisy z wieloma wersjami:mrc | starsze newsy