blog@mrc

blog@mrc - RSS feed


2016-12-25: Przelewy międzybankowe oraz sesje giełdowe w Wigilię, Boże Narodzenie i Sylwestra 2016 oraz Nowy Rok

Wigilia i Sylwester w 2016 roku przypadają w soboty, 1. dzień świąt Bożego Narodzenia i Nowy Rok w niedzielę, zatem przelewy Elixir nie odbywają się w te dni.

W piątek 30 grudnia, w ostatnim dniu rozliczeniowym roku, odbędą się dwie sesje rozliczeniowe – poranna i popołudniowa. Nie będzie trzeciej sesji.

SORBNET prawdopodobnie działa do godz. 12-14 w zależności od banku.

System Express Elixir powinien działać zgodnie z opisem "24h/dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku" - w bankach, które go obsługują.

Zobacz Harmonogram systemu Elixir na stronie KIR.

Oczywiście banki mogą na swoje potrzeby systemowe wprowadzić własne ograniczenia w funkcjonowaniu np. przelewów wewnętrznych.

bm.pl (dawniej BlueCash) nic nie wspomina o swoim niedziałaniu w te dni, zatem należy założyć, że będzie działał z dokładnością do działania banków w okresie świątecznym.

W 2. dzień Bożego Narodzenia nie będą się odbywały sesje giełdowe na GPW. Także w święto Trzech Króli 6 stycznia 2017. W pozostałe dni oczywiście też się nie odbędą, bo to soboty i niedziele.

Istnieje starsza wersja tego wpisu z dnia 2015-12-22: Przelewy międzybankowe oraz sesje giełdowe w Wigilię i Sylwestra 2015

do góry | na koniec | wyświetlenia: 1202


ŚLEDZIKNIJ


Komentarze

Dodaj komentarz
Autor:
Komentarz:


Najpopularniejsze wpisy:

Najpopularniejsze wpisy z wieloma wersjami:mrc | starsze newsy